Piłka siatkowa

Orlik Volleymania 15.05.2015 Ropczyce

WP_20150515_037Pierwszy z majowych turniejów w kótrych podopieczni Dębickiej Akademii Siatkówki Kępa brali udział, odbył się w Ropczycach, na obiektach gdzie na co dzień trenuje Siatkarski Ośrodek Szkolny. Naszą Akademię reprezentowało pięć drużyn w takz wanych „mikstach”, tez zespołach składających się z dwóch dziewcząt oraz dwóch chłopców. Był to drugi występ naszej Akademi w tym turnieju,. W ubiegłym roku, Paulina Szewc, Aleksandra Kramarz, Karolina Hochołowska oraz Dominik Czaja i Tomasz Strzałka wygrali zmagania w Ropczycach, awansując do finału makroregionu w Krakowie.

W tym roku, w wyniku losowania, dwa pierwsze zespoły spotkały się w grupie trzeciej. Trzeci, oraz czwarty zespół grał w gupie pierwszej, oraz piąty zespół w grupie drugiej. Gra toczyła się w trybie turniejowym, kazdy z każdym. Zwycięzcy poszczególnych grup wychodzili do wielkiego finału trzech, i tam o kolejności decydowały kolejne dwa mecze. Warto zaznaczyć, że w turnieju brać udział mogli zawodnicy i zawodniczki z klas 6stych szkoły podstawowej i młodsi. Naszą Akademię reprezentowali uczniowie z klasy szóstej, piątej oraz czwartej.

W pierwszej grupie, zespół DAS Kępa III wygrał wszystkie mecze zapewniając sobie awans do finału, drużyna DAS Kępa IV po zaciętych spotkaniach niestety musiała uznać wyższość pierwszej ekipu.

W drugiej grupie, zespół DAS Kępa V, dzielnie walczył, przegrywając jeden mecz. Niestety to nie wystarczyło i zajmując wysokie drugie miejsce w pierwszym etapie nie dostali się do finału.

Najwięcej emocji, sprawiła rywalizacja w ostatniej grupie trzeciej. Tam zespoły DAS Kępa I i DAS Kępa II zaciekle rywalizowały o pierwsze miejsce w grupie. Decydującym meczem, okazałsię bratobójczy pojedynek, w którym lepsza okazała się ekipa DAS Kępa II która wywalczyła awans do finału.

W zmaganiu trzech najlepszych drużyn dwie ekipy naszej Akademii, wygrały mecz stosunkiem setów 2:0 z drużyną Góry Ropczyckiej. Kolejny wewnętrzny pojedynek wyłonił zwycięzcę tegorocznej edycji turnieju. Okazała się nim drużyna DAS Kępa III, drugie miejsce zdobyła ekipa DAS Kępa II.

Wszyscy uczestnicy, otrzymali pamiątkowe dyplomy, koszulki oraz słodki poczęstunek od Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dodatkowo gracze DAS Kępa III, 10 czerwca udadzą się na finał makroregionów również do siedziby SOS Ropczyce, aby walczyć z rywalami czterech województw.

Składy drużyn:
DAS Kępa III – Gabriela Krawczyk, Dominika Dobrowolska 6 klasa, Huber Bień, Karol Kołodziej 4 klasa. – zwycięzcy turnieju.
DAS Kępa II – Karolina Hochołowska, Gabriela Czajka, Dominik Borkowski 6 klasa, Jakub Lach 5 klasa. – 2 miejsce turnieju.
DAS Kępa I – Aleksandra Hochołowska 5 klasa, Klaudia Szewc, Maksymilian Kołodziej, Jakub Dudziak – II miejsce w grupie 3.
DAS Kępa IV – Patrycja Jurkiewicz, Wiktoria Molczyk 5 klasa, Jakub Badowski, Maciej Lach 4 klasa – V miejse w grupie 1.
DAS Kępa V – Natalia Jarosz klasa 6, Wiktoria Ćiećka, Milena Wójcik, Jakub Przywara 5 klasa, Oskar Szczepański, Przemysław Maduzia 4 klasa.

Similar Posts