Informacje

II Plażowy Turniej Piłki Siatkowej na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

plaza

Za nami II Plażowy Turniej Piłki Siatkowej o puchar Wójta Gminy Dębica, Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Prezesa Dębickiej Akademii Siatkówki „KĘPA”, który odbył się w dniach 9-10 lipca 2016r., na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu. Organizatorami turnieju jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębicka Akademia Siatkówki „KĘPA”. Głównym sponsorem imprezy oraz fundatorem nagród była firma OLIMP Laboratories z Nagawczyny.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili siatkarze i siatkarki w kategorii do 18 roku życia. Tego dnia wystartowało łącznie 9 drużyn, w tym 3 żeńskie oraz 6 męskich, które batalie o zwycięstwo w turnieju toczyły w systemie brazylijskim, gdzie po dwóch przegranych meczach drużyna odpadała z zawodów. Podczas pierwszego dnia rozegrano łącznie 17 spotkań, które stały na wysokim i wyrównanym poziomie, o czym świadczy fakt, iż w wielu przypadkach o zwycięstwie musiał decydować tie-break. Młodzi zawodnicy, którzy powoli wchodzą do zawodowej siatkówki niejednokrotnie dawali ponieść się młodzieńczej fantazji, za którą szły finezyjne zagrania, wielokrotnie przynosząc zamierzony skutek w postaci zdobytego punktu. Większość zawodników i zawodniczek, którzy wystąpili w turnieju na co dzień trenuje w Dębickiej Akademii Siatkówki „KĘPA”. Dodatkowo o ich wysokich umiejętnościach świadczy fakt, że są oni obserwowani przez liczne siatkarskie kluby, które chętnie widziałyby ich w swoim składzie. Cieszy również fakt, iż przez cały czas trwania turnieju, między zawodnikami panowała przyjazna i luźna atmosfera, która pozytywnie wpływała na zawodników i ich poczucie humoru, a interesujące nagrody w postaci medali, pucharów oraz upominków od firmy Olimp dodatkowo motywowały do walki o każdy kolejny punkt.

Drugiego dnia gościliśmy zawodników w kategorii OPEN, podczas którego wystartowało 18 par, w tym 2 żeńskie, 1 mieszana i 15 męskich. Wszystkie drużyny rywalizowały w systemie pucharowym, który przy ewentualnej porażce, kończył nadzieje o triumfie w turnieju. W tym roku kolejny raz mogliśmy liczyć na silną obsadę turnieju, w którym wystartowało wielu zawodników na co dzień występujących w II i III ligowych klubach siatkarskich Młodej Ligi a nawet Plus Ligi m.in.: Sławomira Jungiewicza, który występował w drużynie Effectora Kielce, a obecnie jest zawodnikiem Niemieckiego TV Buhl oraz zawodnicy z drużyn: KS Błękitni Ropczyce, Karpaty Krosno oraz PZL Sędziszów Małopolski.

Drugiego dnia turnieju rozegrano łącznie 19 spotkań, które stały na bardzo wysokim  poziomie. Byliśmy świadkami wielu ciekawych wymian, efektownych obron i  mocnych ataków. Każda drużyna wznosiła się na swój najwyższy poziom, który powodował, iż do rozstrzygnięcia wielu pojedynków potrzebny był tak jak pierwszego dnia tie-break. W fazie finałowej turnieju zmierzyły się ze sobą trzy najlepsze pary, między którymi mecze zdecydowały o końcowym triumfie.

Dla wszystkich zawodników przygotowano pamiątkowe certyfikaty za udział w turnieju, a dla najlepszych trzech par w obu kategoriach organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody m.in.: medale, dyplomy, puchary, upominki od firmy Olimp oraz dla zwycięzców w kategorii OPEN bony finansowe.

Wręczenia nagród oraz uroczystego zakończenia turnieju dokonali Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński oraz Prezes Dębickiej Akademii Siatkówki „KĘPA” Piotr Mazur.

WYNIKI II PLAŻOWEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ:

Kategoria do 18 lat:

I miejsce – Tomasz Strzałka/Kacper Foryś

II miejsce – Łukasz Lach/Mikołaj Myzia

III miejsce – Marcin Strzałka/Damian Mazur

Kategoria OPEN:

I miejsce – Sławomir Jungiewicz/Golonka Marcin
II miejsce – Kamil Warzocha/Paweł Dziadosz
III miejsce – Matusz Skwirut/Wojciech Skwirut
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy dobrej postawy, zaangażowania ambitnej walki oraz osiągniętych wyników. Mamy nadzieję, iż w kolejnych edycjach również będziemy gościć tak wielu znakomitych zawodników, tym samym propagując siatkówkę jako dyscyplinę sportu, którą warto uprawiać i łączyć ją z przyjemnym wypoczynkiem w przyjaznym gronie znajomych.

 

1 2 3 4 5 6 7 810

źródło : http://gosir.gminadebica.pl/

Similar Posts