Informacje

Dębicka Akademia Siatkówki Kępa – MKS MOSiR Jasło

das

W sobotę 22 października 2016 roku na własnej hali, drużyna kadetów pod wodzą trenera Łukasza Nowaka podejmowała liderów tabeli ekipę z Jasła.

Pierwszy set, to bardzo dobra gra w wykonaniu siatkarzy naszej Akademii. Dobre zagrywki, mocne ataki, oraz kilka dobrych obron pozwoliły prowadzić wyrównaną grę, a w początkowej fazie seta odskoczyć rywalom na 2-3 punktową przewagę. Mimo dobrej i bardzo wyrównanej gry, więcej zimnej krwi oraz chłodnej głowy w końcówce partii utrzymali goście. Pomimo zaciętej walki do końca o każdy punkt, to ekipa MKSu cieszyła się z wygrania partii.
W drugiej partii, niesieni na fali poprzedniego zwycięstwa przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania, szybko uzyskując przewagę. Utrzymali ją do końca seta i druga partia pod dyktando gości również padła ich łupem.
W trzeciej odsłonie meczu, podopieczni trenera Łukasza Nowaka wrócili do swojej dobrej gry. Bardziej wszechstronna, poukładana siatkówka dawała dobre efekty. Wyrównana walka, bardzo dobre ataki oraz kilka świetnych obron do końca trzymały w napięciu. Wiele dobrych wystaw naszego rozgrywającego, oraz mocnych ataków mogło się podobać. Brak szczęścia w końcówce spotkania, powtórzona akcja która dawała punkt dla naszej drużyny na wygranie partii. Lecz niestety znów, pomimo bardzo dobrej postawy i walki na tym samym poziomie, to ekipa lidera wygrała ostatni set, oraz cały mecz.
Dębicka Akademia Siatkówki Kępa – MKS MOSiR Jasło 0:3 (21:25, 14:25, 25:27)

Cieszy postawa młodych siatkarzy, którzy rywalizowali z dużo bardziej doświadczonym rywalem, zajmującym pierwsze miejsce w tabeli. Trzeba oddać ekipie gości, że jeszcze dwa lata temu dotarli oni do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodzików, a dla wielu naszych młodych siatkarzy ten sezon jest pierwszym na podkarpackich parkietach. Cieszymy się z powrotu do zdrowia Dominika Czai, który swoją postawą był liderem naszej drużyny, wraz z Tomaszem Strzałką trzymał doskonałe przyjęcie. Krystian Słowik, dobrze prowadząc grę, wiele razy doprowadzał do akcji 1:1, dzięki temu mogliśmy zobaczyć dużo dobrych i spektakularnych ataków. Warto zaznaczyć, że w tym meczu zadebiutowało kolejnych dwóch siatkarzy, Michał Burdzel oraz Jakub Lach na pozycji libero, który zastępując Kacpra Potyrałę w ostatniej odsłonie, pomimo iż jest dopiero w 6 klasie Szkoły Podstawowej popisał się wieloma doskonałymi przyjęciami oraz obronami. Miejmy nadzieję, że w końcu odrobinę szczęścia będzie po stronie naszej drużyny i dobra gra przełoży się na wygranie kolejnych spotkań.

Skład drużyny:
Maksymilian Kubiczek, Kulig Kacper, Lach Jakub, Burdzel Michał, Szymon Panek, Potyrała Kacper, Słowik Krystian, Strzałka Tomasz (kapitan) Wadas Piotr, Wąsik Mikołaj, Czaja Dominik

Similar Posts