Informacje

Inauguracja zespołu kadetów

kepa1

W sobotę 8 października o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, grupa kadetów pod wodzą trenera Łukasza Nowaka rozegrała inauguracyjne spotkanie w sezonie 2016/2017. Przeciwnikami naszych młodych siatkarzy byli wychowankowie AKS Resovi Rzeszów.

Pierwszy set, zapowiadał wyrównaną walkę. Gra punkt za punkt, kilka długich wymian, spektakularnych bloków i ataków mogły zrobić wrażenie na zgromadzonych kibicach. Pomimo ambitnej i bardzo wyrównanej walki, drużyna gości, po złamaniu magicznej bariery 20 punktów zachowała więcej zimnej krwi wygrywając pierwszą partie spotkania.

Drugi set, był bliźniaczo podobny, do poprzedniego. Dobra gra obu ekip, zapowiadała zaciętą rywalizację. Lecz w połowie seta, drużyna z Rzeszowa, wzmocniła zagrywkę, co pomogło odskoczyć na kilka punktów przewagi. Druga partia również dla gości.

W trzeciej partii, zmotywowani siatkarze naszej Akademii, prowadzili grę. Dobre ataki, zagrywki oraz ambitna walka w obronie pozwoliła na zdobycie kilku punktowej przewagi. Lecz przy stanie 14:9, gra i kilku niewymuszonych błędach rywale zdołali odrobić straty. Pomimo zaciętej walki o każdy punkt, długich wymian, będący na fali Resowiacy ostatecznie wygrali ostatnią odsłonę meczu.

Dębicka Akademia Siatkówki Kępa – AKS Resovia Rzeszów II 0:3 (21:25, 17:25, 19:25)

Był to pierwszy ligowy mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Łukasza Nowaka. Do gry wkroczyło kolejne pokolenie wychowanków naszej Akademii. Swój debiut na ligowych parkietach zaliczyło aż 7 siatkarzy. Pomimo tego, młodzi siatkarze pokazali wiele ciekawych zagrań, dobrych akcji, mocnych ataków oraz ambitną walkę o każdą piłkę. Mimo wyniku, mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie, postawa naszych debiutantów daje dobrą prognozę na kolejne mecze. Dziękujemy zgromadzonej publiczności za niebywały doping, który pomagał w trudnych sytuacjach, rodzicom a przede wszystkim grupie seniorów, którzy jeszcze pół roku temu sami rozgrywali mecze w kategorii kadetów Marcin Strzałka, Wiktor Wójcik. Warto zaznaczyć, że Dominik Czaja, podstawowy przyjmujący drużyny kadetów, oraz seniorów ze względu na kontuzje nie mógł brać udziału w meczu. Na najbliższy mecz, grupa kadetów uda się do Niebylca by tam walczyć o ligowe punkty.

Skład drużyny:
Maks Kubiczek, Kacper Kulig, Mariusz Chorąży, Jakub Kusibab, Mikołaj Wąsik, Wadas Piotr, Krystian Słowik, Tomek Strzałka (kapitan naszej drużyny), Panek Szymon oraz Kacper Potyrala (Libero)