Piłka siatkowa

Pierwszy Sparing Młodzików z zespołem MKS Wisłok Strzyżów !!

W dniu 15.09.2017r nasi adepci wyjechali do Jasła zmierzyć się w meczu sparingowym z zespołem MKS MOSiR Jasło. Sparing rozpoczął się o godz.16.30 i po intensywnej rozgrzewce przystąpiliśmy do meczu. W pierwszym secie nasz zespół miał problemy z przyjęciem zagrywki i skończeniem własnego ataku. Zespół MKS MOSiR Jasło w doświadczonym już zespole z zawodnikami ostatniego rocznika niestety miał tego seta pod kontrola i go wygrał. W kolejnym secie nasz zespół rozpoczął walkę punkt za punkt i widać było, że nasza gra zaczyna się rozwijać. Zafunkcjonowała obrona i nasz przeciwnik miał problemy w wykończeniu ataku, ale i tym razem zespół gospodarzy wygrał 2 seta. W 3 secie dużo wymian i ładnych akcji zespół z Jasła wygrał kolejnego seta do 20. Najciekawszy okazał się 4 set w którym nasza akademia pokazała charakter. Przede wszystkim zafunkcjonował blok czego brakowało w poprzednich setach i mocna zagrywka. o przerwę poprosił trener zespołu z Jasła przy stanie 10:16 dla naszego zespołu. Po paru akcjach z obydwu stron i na tablicy wyników 24:20 dla naszego zespołu niestety po zagrywkach przeciwnika i złych przyjęciach z naszej strony i trener Rafał Lechański musiał poprosić o przerwę. Przeciwnik zepsuł zagrywkę i na tablicy wyników 25:24 dla naszego zespołu i na zagrywce naszej akademii Kacper Kędzior. Sugestia ze strony trenera cytat: „Zaserwuj na drugą stronę boiska w zawodnika w szarej koszulce”. Wszyscy w niecierpliwości czekali, aż kacper zaserwuję piłkę. Gwizdek sędziego piłka uderzona przez Kacpra przelatuje na siatkę i trafia w zawodnika w szarej koszulce ten nie przyjmuje piłki i nasz zespół wbiega na boisko i cieszy się z wygranego 1 seta w tym sezonie. Pierwsze koty za płoty!!. W ostatnim secie trener zecydował na roszady w składzie i nie dużo brakowało aby skończył się wygraną po stronie Kępy. V set 25:23 dla Jasła. Niestety w całym meczu nasz zespół przegrał 4:1 ale myślę, że teraz nasz zespół rozpocznie rozgrywać same takie sety jak ten 4.

Skład UKS KĘPA:Oskar Szczepański (Kapitan), Karol Kołodziej, Jakub Przywara, Hubert Bień (Libero), Radosław Panek, Kacper Kędzior, Przemysław Maduzia, Michał Mróz (Libero), Jakub Badowski, Mikołaj Wójcik, Rafał Ostrowski, Radosław Sidor, Filip Strzałka, Filip Chmiel, Emil Kozicki, Wiktor Tryba