Porażka kadetów

W sobotę 14 października drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Nowaka udała się do Krosna by walczyć o kolejne zwycięstwo w lidze kadetów.

Pomimo dobrego początku, wróciły stare demony z poprzedniego meczu. Prowadzenie gry w pierwszym secie, odskoczenia na 4-5 punktowe przewagi, szybko było niwelowane przez ekipę gospodarzy. Szarpana gra z obu stron, dużo nerwowości oraz niepewnych zagrań. Pomimo wizualnej przewagi naszej drużyny i prowadzenia 19:14, oraz 20:17, błędy w końcówce spowodowały to, iż drużyna Karpat cieszyła się ze zwycięstwa.
W drugiej odsłonie meczu, młodzi siatkarze naszej Akademii całkowicie się rozsypali. Pomimo prób walki, oraz wrócenia do swojej normalnej gry, to się nie udało. Szanse gry dostali zmiennicy którzy na co dzień grają w drużynie młodzików, i nie udało się już wyciągnąć wyniku.
W trzeciej odsłonie, również szarpana gra, dawała możliwość powalczenia z ekipą Miasta Szkła. Kilka ciekawych zagrań, bardzo mocnych ataków, asów serwisowych oraz bloków dała nadzieję, na zwycięstwo w partii. Mimo to, w końcówce drużyna z Krosna zachowała chłodną głowę, a podopieczni trenera Łukasza Nowaka popełnili kilka niewymuszonych błędów, przegrywając cały mecz.

Karpaty MOSiR Krosno – Dębicka Akademia Siatkówki Kępa 3:0

Pomimo chwilowej dominacji, świetnych ataków oraz rozprowadzenia rozegrania na pojedynczym lub bez bloku, zabrakło chłodnych głów, spokoju w grze naszych siatkarzy, którzy nie pokazali nawet połowy swoich umiejętności. Do Krosna pojechaliśmy bez 2 podstawowych zawodników, libero oraz atakującego, pomimo iż ich zmiennicy spisywali się dobrze, to widoczny był ich brak. Mimo przegranej walczymy dalej.

Skład:
Kubiczek Maksymilian, Słowik Krystian, Wąsik Mikołaj, Szczepański Oskar, Panek Radosław, Wadas Piotr, Przywara Jakub, Strzałka Tomasz (kapitan) oraz Bień Hubert (libero).